Haber

Başkan Ali Koç’tan video çektiği iddialarına yanıt!

Kulüp Başkanı Ali Koç, Üst Kurul Divan toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Toplantıda Ali Koç, MHK eski başkanı Lale Orta’nın kendisine görüntü gönderdiği yönündeki iddialara yanıt verdi.

“Bana herhangi bir resim gönderilmedi”

Başkan Koç şu ifadeleri kullandı:

Ali Koç olarak tarafıma doğrudan veya dolaylı olarak gönderilen herhangi bir görsel bulunmamaktadır. Arkadaşlarıma gönderilmiş resim yok. Buna bir göz atmalısınız, daha ne bekliyorsunuz? Ben şahsen hukuki adımları attım. Kendine güvenen bir insanın hukuka başvurması bu kadar kolay mı? Her iki takım da baskı yapınca etik kurulunu başlatalım dediler. Bu sadece bir bahisle ilgili; Sayın Lale Orta, Ali Koç’a fotoğraf gönderiyor… Neden diğerlerine söylemiyorsunuz? Yoksa açtınız mı ve yolda mı? Galatasaray’ın soruşturulması gerektiğini söylediğiniz için mi açtınız ama diğerlerini açmıyorsunuz?

Bunlar Türk futbolunun bekası için sonuna kadar araştırılması gereken konulardır.”

Ali Koç ayrıca şunları söyledi:

Cumartesi günü etik konseyinden yanıma geldi. İki soru soruldu. Cumartesi günü gönderiyorlar ve üç gün içinde cevap ver diyorlar. ‘1-Fenerbahçe-Adana Demirspor maçının VAR kayıtları size gönderildi mi? 2- Söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?’ Olay bu. Aramanız ve sözümü dinlemeniz gerekiyor. Benim ve katılan herkes. Bu iddiaları ortaya atan kişi gerçekleri o kadar çarpıtabiliyor ki. Bunlar sadece iki ucuz soruyla araştırılabilecek konular değil. Bunlar Türk futbolunun bekası için sonuna kadar araştırılması gereken konulardır.

“Lale Orta, VAR kayıtlarını Ali Koç’a gönderdi”

Geçtiğimiz haftalarda Galatasaray Sportif AŞ yöneticisi Erden Timur, Nisan 2023’te “ciddi bilgiler” bulunduğunu açıklamış ve VAR kayıtlarının Fenerbahce Başkanı Ali Koç’a gönderildiğini söylemişti.

Erden Timur şunları söyledi:

Lale Orta, VAR görüntüsünü Ali Koç’a iletiyor. Bunun bir kaydı var ve sana nerede olduğunu söyleyeceğim. Sonuçta ben bir avukatım. Bu sokak dedikodusu değil. Doğruluğu onaylanmış bilgiler. Olay tarihi 3 Şubat 2023. Lale Orta’nın MHK Lideri olmasından 5 gün sonra. Riva’daki VAR odasına giriş ve çıkışlar kayıt altına alınıyor. Herkes istediği zaman gelip gidebilir. Her giriş ve çıkışı TFF’ye, genel sekreterliğe ve teknoloji ortağına bildirmek zorundasınız.

3 Şubat sabahı Lale Orta, VAR odasına giriyor. Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının VAR kayıtlarını izlemek istiyor. Mert Hakan’ın attığı gol hentbol nedeniyle iptal edildi. Ağır baskı altında kalan Lale Hanım, VAR hakemi Koray Gencerler’e soruyor ve el teması tespit ettiğini söylüyor. El temasını gösteren görüntü sadece VAR odasında mevcut olduğundan, yüksek kalenin arkasının büyütülmüş görüntüsünü cep telefonuyla kaydediyor.

haber-guneysu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu